O nas

Home

Oferta

Nowości

Blog

Kontakt

 

Jesteś na stronie : Produkcja oleju str 1/3

 

 

 

W Maroko produkowane są dwa rodzaje oleju arganowego. Pierwszy z nich kosmetyczny (tzw.Beauty argan oil) tłoczy się na zimno z nieprażonych nasion . Przeznaczony jest on do bezpośredniego stosowania na skórę i włosy a także używany do produkcji kosmetyków.
Drugi rodzaj, jest olejem jadalnym (tzw. Edible argan oil), tłoczonym z nasion prażonych, który ceniony jest przede wszystkim z powodu właściwości prozdrowotnych ale także ze względu na smak i zapach.
W celu otrzymania 1 litra oleju arganowego potrzeba zużyć ok. 30 kg owoców, czyli roczny plon z 6-7 drzew.Jak się szacuje, zbiory roczne wynoszą ok. 350 000 000 kg owoców, które wystarczają na wyprodukowanie jedynie 11 mln litrów oleju arganowego.Tak mała jego dostępność powoduje ,że częstokroć już w Maroko na etapie produkcji lub u pośredników jest on już rozcieńczany innymi olejami tracąc dużą część swoich wspaniałych właściwości. Jest on oferowany jako czysty 100% olej arganowy i jako taki sprzedawany przez niczego nie świadomych dystrybutorów. Dlatego, produkcja każdej importowanej przez nas partii produktu jest nadzorowana przez naszych technologów specjalnie delegowanych do Maroko. Po przyjeździe do Polski olej jest szczegółowo badany w naszym laboratorium,przy użyciu nowoczesnego sprzętu. W ten sposób mamy gwarancję,że sprzedawany przez nas olej jest rzeczywiście 100% olejem arganowym.
czytaj dalej >>>